Krkonoše - ubytování v horském hotelu

Hodláte se vydat na nejvyšší české pohoří Krkonoše? Ubytování bývá někdy těžké najít, zvláště pokud se již blíží Vánoce nebo Silvestr. Už nyní si však můžete zarezervovat ubytování v horském hotelu Černá Bouda za pomocí formuláře umístěného níže.
Krkonoše - ubytování v horské hotelu přináší hned několik výhod - vedle širokého spektra nejrůznějších služeb je to poloha od lanové dráhy, o parkování budete mít postaráno a ke všemu si můžete užít dopravy na lanovku na rolbě nebo sněžném skútru.

Krkonoše: informace v kostce

Krkonoše jsou nejvyšším českým pohořím. Nejvyššími hřebeny jsou Sněžka 1 602 m n. m., Luční hora 1 555 m n. m., Studniční hora 1 554 m n. m. a Vysoké kolo 1 509 m n. m. Protékají zde řeky Labe, Úpa, Jizerka a Mumlava; z Polska - Uomnica a Kamienna.
Krkonoše: ledovcová jezera:
české: Mechové jezírko; Polsko
polské: Wielki Staw, Maly Staw a Sniezne Stawki

Krkonoše: vodopády:
české:Labský vodopád, Pancavský vodopád, Mumlavský vodopád, Horní Upský vodopád a Dolní Upský vodopád
polské: wodospad Kamienczyka a wdsp. Szklarki

Podnebí je chladné a velice vlhké. Krkonoše ovlivňuje západní vítr z Atlantského oceánu, který je zde dominantní. Průměrná teplota je od +6 °C do 0 °C. Trvalá sněhová pokrývka - 7 měsíců ; průměrná výška sněhové pokrývky - 150-200 cm; počet lavinových stop - okolo 50.

Více informací naleznete na: stránkách Krkonoše